Новоайдарська селищна рада
Новоайдарський район, Луганська область

Щодо відновлення правовстановлюючих документів

До 2013 року в Україні документом, який підтверджує право власності на квартиру та іншу нерухомість, було свідоцтво про право власності. Раніше виданий документ діє досі. Однак, на жаль, можливі випадки, коли свідоцтво загублене, пошкоджено або вкрадено. Що робити в таких випадках?

Не варто панікувати, адже втрата документа ще не означає втрату права власності. Власник квартири може продовжувати повноцінно користуватися житлом, а тим часом зайнятися відновленням документа.

Оскільки так само раніше, БТІ вже не займається видачею дублікатів свідоцтв, власник може замінити цей документ випискою з Держреєстру прав на нерухомість. Таку виписку можна отримати у нотаріуса і державного реєстратора в ЦНАП.

Документи, необхідні для отримання виписки замість свідоцтва

 • Заява із зазначеними в ній обставинами звернення.
 • Копія паспорта власника та членів його сім'ї, для неповнолітніх – копія свідоцтва про народження.
 • Копії ІПН.
 • Довідка з поліції або органів ДСНС – в разі крадіжки свідоцтва або втрати його під час пожежі.
 • Копія пошкодженого документа, виданого до 2013 року – якщо є.
 • Документ, який підтверджує внесення адміністративного збору.

Виписка з Реєстру видається протягом 5 робочих днів.

 

Відновлення правовстановлюючих документів

До таких документів, зокрема, належать:

 • Договір купівлі-продажу.
 • Свідоцтво про придбання нерухомості на публічних торгах.
 • Свідоцтво про спадщину.
 • Документ, який підтверджує право переходу частини в спільному майні після смерті чоловіка/дружини.
 • Рішення суду про встановлення права на нерухомість.

Цей перелік документів відновлюється у нотаріуса шляхом отримання дубліката. Якщо нотаріус припинив роботу або з часу видачі оригіналу документа пройшло понад три роки – за одержанням дубліката звертаються в нотаріальний архів.

У деяких випадках отримання дублікатів виявляється неможливим. Тоді відновити права на квартиру, інше нерухоме майно видається можливим через подання позову до суда і визнання права власності в судовому порядку. Потрібно складати позов про встановлення права власності на майно. У подібних випадках на підставі рішення суду ви отримаєте новий документ права власності. Його потім повторно потрібно реєструвати в ЦНАП.

Правову допомогу з питання складання позовів до суду можно отримати, звернувшись до Новоайдарського бюро правової допомоги з 08-00 год. до 17-00 год. з понеділка по п’ятницю за адресою: смт Новоайдар, вул. Дружби, 2, тел.: (095) 60- 30- 913

   Також за правовою допомогою звертайтесь до Старобільського місцевого центру з надання БВПД з 08-00 год. до 17-00 год. за адресою: м. Старобільськ, вул. Руднєва, буд.6. Єдиний телефонний номер: 0-800-213-103.« повернутися до списку новин