Новоайдарська селищна рада
Новоайдарський район, Луганська область

Громада і влада Новоайдару створюють правила бюджетного процесу

    Представники Новоайдарської селищної ради і громади спільно с експертами ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» певний час розробляли два важливих документа для громади:

  •    рішення «Про затвердження Бюджетного регламенту  Новоайдарської селищної ради»
  •   проект рішення «Про затвердження Положення про бюджет участі   (громадський бюджет) в Новоайдарській селищній раді».

     Чому Бюджетний регламент? Для того аби бюджетний процес був зрозумілим та прозорим, а громадськість і депутати могли брати участь у ньому, має бути відповідний механізм, яким чином, коли, можна подавати свої пропозиції та зауваження. Таким інструментом має бути Бюджетний регламент Новоайдарської селищної ради.

      Учасники заходів вже мали змогу раніше ознайомитись з перевагами прийняття Бюджетного регламенту під час семінарів та інформаційних зустрічей.

Зокрема серед переваг:

  • Мешканці, можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
  • є механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
  • визначено порядок оприлюднення проекту селищного бюджету.

      22 березня 2018 року Бюджетний регламент Новоайдарської селищної ради був прийнятий більшістю голосів. Нові правила затверджено!      

      Чому бюджет участі? Бюджети участі — одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. Це частина бюджету Новоайдарської селищної ради, з якої здійснюються видатки, визначені безпосередньо членами територіальної громади, відповідно до цього Положення та за процедурою, визначеною відповідною таким видаткам бюджетною програмою. Автором проекту можуть бути члени територіальної громади Новоайдару. Він повинен розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців селищної ради, спеціально створеної координаційної ради. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають які проекти будуть реалізовані в їхньому селищі.

       Громадський бюджет трансформує процес управління й розподілу бюджетних коштів: не чиновники, а самі містяни пропонують, куди гроші будуть спрямовані. Таким чином, змінюється схема взаємодії політиків з міськими напрямками, які вони прагнуть розвивати.

      22 березня 2018 року Бюджетний регламент Новоайдарської селищної ради та Положення про бюджет участі затверджені на чергової сесії  депутатами.    

        Заходи та співпраця відбуваються в рамках проекту «Ефективний бюджет Новоайдарщини: спільна відповідальність громади та влади» ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.« повернутися до списку новин